Gyvi daiktai primena būsenas

8/4/20231 min read

O, jeigu pajaustum gyvybę viskame, kas aplink Tave? Ne tik išoriniuose elementuose, įkvepiant gaivaus oro po romantiško lietaus, ragaujant švelniai saldžiarūgštę, ką tik prisirpusią, avietę...

Jeigu pajaustum gyvybę viskame, kas ir vėl šiandien, štai dabar, šią sekundę, glaudžiai liečiasi prie Tavo kūno drabužiu. Arba atlieka įprastas praktiškas patogumo funkcijas, kaip rankinė, tarnaujanti „tiesiog daiktams susidėti, svarbu, patogi ir talpi“.

Jeigu suteiktume šiek tiek daugiau prasmės detalėms... kurios ne tik aplink mus, su mumis, bet ir ant mūsų... Ar gali būti, kad kažkas, kažkaip, bent šiek tiek pasikeistų ar transformuotųsi? Pavyzdžiui, tokia nesmulkmena gyvenime - Tavo būsena :)

Apie ką aš čia? Apie daiktus. Daiktus daiktus daiktus. Su gyvybe.

Yra daiktai – tiesiog daiktai. Ir yra tie, kurie tarnauja pačiu savimi Tavo būsenai, ją pastiprina ar iššaukia tai, ko pasiilgsti.

Šypsais ir sutinki? Abejoji? Visaip gerai.

Visada pastebiu save – ar tai atskleidžia mano asmenybę, ar uždaro manyje esančius jausmus, skatina susimažinti (fiziškai ir emocionaliai), susitraukti? Jeigu su suknele ar laikydama rankose rankinę pradedu judinti klubus ir mintyse išgirstu Emma Peters dainą „Femme Like U“, iškart žinau – „Mmmm... tai yra TAI“! Jeigu susirūpinusiu veidu ar paklaikusiomis akimis iškeliu klausimą: „Kas čia ne taip?“ - akivaizdu, jog ne taip čia yra viskas :) Ir išmanus stilistas nepadės. Bet tikrai padės tas stilistas, kuris empatiškai rūpinasi žmogaus būsena, jo įvaizdžio atžvilgiu. Čia – įvaizdžio meno pradžia. Kurio esmė – kaip tai, ką dėvi, nešioji tiesiogiai susiję su tavo būsena.

Taigi... Kas, jeigu pajustum gyvybę viskame, kas aplink Tave...?

P.S. Šiai temai mane įkvėpė tiesiog rankose šokanti juodoji rankinė „Vilioklė“ su plačiais, viliojančiais sparnais – ilgais kutais, kurių gausa, tarsi visos idėjos ir vizijos, kurios kartais mane užplūsta lyg konfeti. Ir tik spėk jas gaudyti, užsirašyti ir svarbiausia, įgyvendinti.

Algimantė Griciūtė, 2023/08/02