Born in Greece (Gimusi Graikijoje)

6/30/20231 min read

Tada įsirengiau rankinių gaminimo „Ateljė“ antro aukšto viešbučio balkone su vaizdu į Jonijos jūrą ir triukšmingą Zakinto salos sostinės aikštę. Pindama, kartkartėmis tolyje rėgėjau sodriai mėlynas bangas, o žvilgtelėdama žemyn - vietinius mojuojančius vyriškius. Mat rankinių dirbtuvės trumpam tapo tiesioginiu realybės šou netoliese kavos ir vietinių saldėsių užsukantiems lankytojams.

Mano pynimo stovo vaidmenį tąkart atliko lagamino stovas iš viešbučio kambario. Jis kantriai atlaikė riziką būti ant stiklinio balkoninio stalelio, mano jaudulį ir tada dar labai lėtą pynimą. Tai buvo laikas, kai dar mokiausi prisiminti gaminimo seką, o užsisvajojusi nuo jūros vaizdų, padariau klaidų. Tada vyko „atsidusęs“ dalies delninės išardymas ir pynimas iš naujo.

Tai pirmasis gaminys, skirtas artimai draugei.
Žinojau - ji vis laukia:
- Pradėk gaminti rankines, please, aš jas tikrai nešiosiu!

Tad nepaisant klaidų, jaudulio ir neužtikrintumo, dėl nepažinaus pynimo proceso, iš palaikymo ir šokančių rankų, gimė Ji - pelenų juoda delninė. Taip iš Zakinto salos ji išskrido į Lietuvą būti dovanota, kad po kelių dienų išskristų į Santorini. 2021 vasarą.

Šiandien draugė ją nešioja. Anądien demonstratyviai, gražiai pirštais pašukavo kutosus… Susižvalgėm ir žaismingai nusišypsojom. Dabar draugei - malonumas pasidabinti laisve pulsuojančios rankinės magija, lygiagrečiai ją puošiant savimi. Man – dėkingumas už palaikymą ir malonumą įprasminti grožio kūrimą rankomis.

Algimantė Griciūtė, 2022/07/07